Pazartesi, Temmuz 15, 2024
spot_imgspot_img
Ana SayfaEğitim DökümanlarıNeyde doğru tutuş ve üfleme pozisyonu nasıl olmalıdır?

Neyde doğru tutuş ve üfleme pozisyonu nasıl olmalıdır?

Bir kız neyde doğru tutuş pozisyonu nasıl olmalı onu inceleyelim. Öncelikle hafif sandalyenin ucuna doğru geliyoruz. İki dizimizin arasını bir karış miktarda açık bırakıyoruz.

Ayaklarımız hafif içe doğru çekik yani dizler dışa doğru sivri olacak. Neyi hangi dizimize yerleştireceksek diz kapağımızın üstüne dizimizin dış tarafına kız neyin ikinci boğumu dizimize gelecek şekilde oturtuyoruz.

Neyimizi dizimize yerleştirdikten sonra orta parmağımızın ilk çizgisini geçtikten hemen sonrasıyla orta parmağımız düz bir şekilde neyin en alttan ikinci perdesini parmağımızla kapatıyoruz. Arkada ise baş parmağımızın bir tarafı dizimize bir tarafı da neyimize değecek şekilde yaslı olmalıdır. Avuç içi dizimizin yan tarafına değecek şekilde pozisyon almalıdır.

Ney tutarken kollarımız dirseklerimizden açık olmayacak. Yani kollarınızı aşağıya doğru tamamen serbest bırakacaksınız. Omuzlarınız salık olacak ve düz duracağız.

Ardından üstteki elimizin orta parmağının ilk çizgisini geçtikten sonra neyin üstteki üç perdesinin ortasındaki perdeye parmağımızı yerleştiriyoruz. Parmaklarımız düz bir şekilde duracak ve kesinlikle parmaklarımızı açıp kapatırken parmaklarımızı yamultmayacağız, neyimizi sıkmayacağız ve kavramayacağız.

Yukarıda anlattığımız hususları daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki ders videomuzu mutlaka izlemelisiniz.

Neyimizi doğru bir şekilde tuttuktan sonra üfleme aşamasına gelmiş olacağız. Bir sonraki dersimizde doğru üflemenin nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Yorumlarınız