Pazar, Nisan 14, 2024
spot_imgspot_img
Ana SayfaEğitim VideolarıNey öğrenmek istiyorum

Ney öğrenmek istiyorum

Bu sayfayı okuyorsanız, Ney öğrenmek isteyen birisiniz demektedir. Ney öğrenmek istiyorsanız doğru sayfadasınız. Ney dergahı ile sistemli bir şekilde Ney derslerine katılabilir ve üflemeye ilk adımı atabilirsiniz. Bu yazımızın sonuna ulaştığında Ney üflemek için ilk adımı atmış olacaksınız. Haydi başlayalım…

İlk defa ney üfleyeceğim diyorsanız, Ney Dergahı ile internetten online olarak ney üflemeyi öğrenebilirsiniz. Öncelikle Facebook grubumuza katılmanız gerekiyor. Facebook grubumuz üye olmayanlara kapalıdır. Bu nedenle öncelikle gruba katılma isteği göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz istek en kısa sürede grup yöneticisi tarafından kabul edilecektir.

Neden facebook grubuna katılmak zorundayım?” diye soracak olursanız; hocamız tarafından verilen ödevleri video çekerek bu gruba atacaksınız. Örneğin Veysel Karani parçasının solfejini ya da üflemesini video olarak kaydederek facebook grubuna göndereceksiniz. Hocamız bu videoyu inceleyerek ödevinizin başarılı olduğunu ya da varsa eksiklerinizi size bildirecek.

Facebook grubuna katıldıktan sonra “Yeni başlayanlar için ders çalışma programı” sayfamızda belirtilen Ders 1‘den başlayarak sırası ile derslerde ilerleyeceksiniz. Her dersin videosunu yukarıda da dediğimiz gibi Facebook Grubumuza atacaksınız. Hocamız da izleyerek değerlendirecek.

Yeni başlayanlar için ders çalışma programına ulaşmak için Tıklayınız.

Ney üfleme hususunda yeni değilseniz ve seviyeniz yeni başlayan bir kişiye göre daha ileri ise Veysel Karani ya da Durmaz Lisanım parçalarından birisini üfleyerek facebook grubumuza gönderirseniz size kaçıncı dersten başlamanız gerektiği hocamız tarafından söylenecek.

Bildiğiniz üzere internet üzerinden Ney üflemeyi öğrenebileceğiniz kaynaklar kısıtlı. Youtube ya da diğer internet sayfalarında verilen bilgiler ise yüzeyseldir. Bu nedenle bu hizmeti bir hazine olarak bilip sahip çıkmanızı ve çok iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

ÖZETLE:

DERSLERE KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR =

  • Öncelikle seviyenizin belirlenmesi ve nerden başlayacağınıza karar verilmesi için (Veysel Karani veya Durmaz lisanım parçalarından birini üfleyerek Facebook grubuna atınız gelen cevapla nerden başlamanız öneriliyorsa oradan başlayınız.
  • Hiçbir bilgisi olmayan, yeni ney alıp başlayacak olan arkadaşlar, grupta hocamız ile iletişime geçsinler, hocamızın tarif ettiği gibi başta çalışarak video atsınlar.
  • Rastgele istediği seviyeden başlayıp karışık bir şekilde derslere katılan kişiler veya kurallara uymayan arkadaşlara ders verilmeyecek ve Facebook grubundan atılacaktır.
  • Derslere katılmayan laf kalabalığı ve dersleri sabote etmek için gruba giren arkadaşlar gruptan atılacaktır.

Not: Tüm dersler ücretsizdir ve herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Yorumlarınız